Cykl wystaw w różnych lokalizacjach: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Muzeum Nadwiślańskie, Oddział Historii i Kultury Regionu, Gmach Główny, Kamienica Celejowska, Zamek w Kazimierzu Dolnym.
Wydarzenie w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”, organizator: Fundacja Helisa.
Wystawy będzie można oglądać podczas kolejnych dni Festiwalu. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym harmonogramem dostępności wystaw w poszczególnych lokalizacjach podczas Festiwalu — poniżej.
OPISY WYSTAW | HARMONOGRAM
Zainspirowani Szukalskim — wystawa [KOKPIT]
Prezentacja tkanin, kostiumów, strojów, grafik i obrazów inspirowanych Szukalskim, jego grafikami, autorskim pismem i tekstami, kolorystyką, nawiązaniami folklorystycznymi. Artyści: Monika Chomiuk, Monika Dmowska, Jaga Hupało, Anna Kucharek, Maja Machaj, Aleksandra Ozimek, Gaba Porabik, Katarzyna Sobocka, Piotr Wojciechowski.
WERNISAŻ | 31 lipca, 13:30
WYSTAWA CZYNNA | 28 lipca – 4 sierpnia, 09:00-17:00
MIEJSCE | Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki — ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY
Zainspirowani Szukalskim — prezentacja materiałów filmowych i fotograficznych [KOKPIT]
Prezentacja materiałów filmowych i fotograficznych: film „Toporzeł” Polskiego Teatru Tańca, fotografie Tomasza Stokowskiego i Grzegorza Kozaka, film Fundacji Helisa „Inspired by Szukalski” Daniela Fedorczyka, Teledysk Miss God, Mary Jagi.
PREZENTACJA CZYNNA | 1-4 sierpnia, 12:00-15:00
MIEJSCE | Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki — ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY
Zainspirowani Szukalskim — wystawa [MNKD]
Wystawa prac plastycznych. Prezentacja wybranych rzeźb, będących efektownym odzwierciedleniem inspiracji dorobkiem plastycznym Stanisława Szukalskiego przez współczesnych twórców. Artyści: Martha Mulawa, Artur Szołdra.
WYSTAWA CZYNNA | 30 lipca – 7 sierpnia, 10:00-17:00
MIEJSCE | Muzeum Nadwiślańskie, Gmach Główny — ul. Rynek 19, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY
Zainspirowani Szukalskim — wystawa [MNKD]
Wystawa prac plastycznych. Najbogatsza ilościowo ekspozycja rzeźby, malarstwa, rysunku i grafiki nawiązującej do ikonografii Stacha z Warty, demonstrująca wielopoziomowy zakres oddziaływania tej wyjątkowej twórczości na kolejne pokolenia: od niemal dosłownych cytatów z Szukalskiego w reliefie czy formach pełnoplastycznych, przez prace mniej jednoznacznie kojarzące się z odniesieniami do motywów popularnych wśród artystów zafascynowanych wyobraźnią Szukalskiego, aż po plastyczne realizacje wywodzące się bardziej z ducha tej niepowtarzalnej sztuki, niż z bezpośrednich nawiązań ikonograficznych. Najdłużej trwający element plastycznej strony Projektu „Zainspirowani Szukalskim” (większość prac będzie pokazywana do 12 września), wyjątkowa możliwość interakcji z zasadniczą intencją projektu — zwrócenie uwagi na wielkość i inspirującą rolę dzieła Szukalskiego dla współczesnych artystów. Artyści: Paweł Basiński, Dobiesław Gała, Mario Kött, Bogusław Lustyk, Łukasz Szostkiewicz, Jan Tutaj, Mathias Vogel.
WYSTAWA CZYNNA | 30 lipca – 12 września, czw-pon: 09:00-16:00
MIEJSCE | Muzeum Nadwiślańskie, Oddział Historii i Kultury Regionu — ul. Podzamcze 20, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY
Zainspirowani Szukalskim — wystawa [MNKD]
Prezentacja obrazów oraz rzeźb, będących efektownym odzwierciedleniem inspiracji dorobkiem plastycznym Stanisława Szukalskiego przez współczesnych twórców. Artyści: Szymon Chwalisz, Kasia Korus, Grzegorz Michałek, Wiesław Mlak, Sylwia Wenska.
WYSTAWA CZYNNA | 30 lipca – 7 sierpnia, 10:00-17:00
MIEJSCE | Muzeum Nadwiślańskie, Kamienica Celejowska — ul. Senatorska 11/13, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY
Zainspirowani Szukalskim — wystawa [ZAMEK]
Wystawa instalacji artystycznych (m.in. „Słowiańscy Królowie”, „Krwioobieg Rogatego Serca”, „Szukając Szukalskiego”, „Przestrzeń po między”), inspirowanych twórczością Stanisława Szukalskiego. Artyści: Martha Mulawa, Kasia Korus, Grzegorz Kozak, Piotr Sobocki.
WYSTAWA CZYNNA | 30 lipca – 7 sierpnia, 10:00-17:00
MIEJSCE | Zamek w Kazimierzu Dolnym — ul. Zamkowa 3, Kazimierz Dolny
BILETY | według cennika Zespołu Zamkowego
Korowód Rogatego Serca — zwiedzanie wystaw i instalacji
Wspólne zwiedzanie wystaw i instalacji artystycznych, zrealizowanych w ramach projektu. Możliwość skorzystania z autorskiego oprowadzenia po ekspozycjach w towarzystwie współtwórców projektu oraz poznania indywidualnych kontekstów inspirowania się dziełem Szukalskiego przez poszczególnych artystów. Przy okazji niepowtarzalna sposobność do integracji i twórczej wymiany myśli.
SPACER | 1 sierpnia, 14:00
MIEJSCE | Muzeum Nadwiślańskie, Oddział Historii i Kultury Regionu — ul. Podzamcze 20, Gmach Główny — ul. Rynek 19, Kamienica Celejowska — ul. Senatorska 11/13, Zamek w Kazimierzu Dolnym — ul. Zamkowa 3, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY
ARTYŚCI
PAWEŁ BASIŃSKI — Artysta malarz z Radomska. Jego malarstwo to wzloty i upadki, po zapoznaniu się z twórczością Stanisława Szukalskiego skierował się na inną ścieżkę. Obserwował i nadal obserwuje innych, to jednak postać, twarz, osoba Szukalskiego najmocniej na niego zadziałała.
MONIKA CHOMIUK — Artystka grafik, koordynatorka graficzna i promocyjna projektu „Inspired by Szukalski”, a także Wiceprezes i Dyrektor Kreatywna Fundacji Helisa. Grafik, marketingowiec, jej pasją jest rysunek, malarstwo, rękodzieło i grafika komputerowa. Zawodowo jako studio Moco Deco zajmuje się grafiką reklamową, tworzeniem identyfikacji wizualnej, projektowaniem stron www, reklamą i szeroko pojętym marketingiem. Tworzy w technikach rysunku takich jak węgiel, kredki ołówkowe i akwarelowe, pastele suche i olejne, zajmuje się również malarstwem akrylowym i rękodziełem. Wykonuje również plakaty, artpostery, nadruki i projekty na indywidualne zamówienie. Jako miłośniczka sztuki, architektury wnętrz i specjalistka w robieniu czegoś z niczego największą radość czerpie z tworzenia przestrzennych instalacji artystycznych i zabawy światłem.
SZYMON CHWALISZ — Artysta malarz, grafik, ilustrator. Wyspecjalizowany w technice aerografu. Jest prekursorem ozdabiania kasków, samochodów, motocykli i gitar. Twórca słynnych Polandrockowych gitar. Autor ręcznie malowanych kasków dla sportowców. Ostatnio to malarstwo olejne skradło jego serce. Jego obrazy znajdują się w prywatnych zbiorach kolekcjonerów z całego świata. W 2019 roku Slash, muzyk legendarnej grupy Guns and Roses oznajmił, że namalowany przez Szymona obraz zawisł w jego salonie w Los Angeles.
MONIKA DMOWSKAI-GLIWA — Artystka malarka, artystka multimedialna, fotografka. Absolwentka Wydziału Komunikacji Multimedialnej w poznańskiej ASP. Silnie związana z fotografią i multimediami, obecnie zafascynowana malarstwem strukturalnym, tworzy obrazy od wielu lat, eksperymentując z kolorem i fakturami. Na przestrzeni ostatnich lat opracowała własną technikę łączenia różnych materiałów w taki sposób, aby wykształcić nowe struktury przestrzenne.
DOBIESŁAW GAŁA — Artysta rzeźbiarz, prodziekan Wydziału Rzeźby na ASP w Krakowie, doktor sztuki, adiunkt na ASP im. Jana Matejki w Krakowie w Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby. Ukończył studia w krakowskiej ASP. Został wyróżniony m.in. stypendium ASP w Norymberdze, gdzie pracował pod kierunkiem Tima Scotta, stypendysta Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej. Uzyskał dyplom w 2000 r. w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Laureat i zdobywca Grand Prix X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego oraz wielu prestiżowych nagród za twórczość artystyczną. Swoje prace prezentował na ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych.
JAGA HUPAŁO — Stylistka fryzur, artystka, performerka, osobowość medialna. Brała udział w międzynarodowych seminariach i szkoleniach. Od 1997 roku stale współpracuje z magazynami Elle, Twój Styl, Cosmopolitan i Gala. Stylizuje fryzury znanych osobistości, takich jak Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Figura i Piotr Rubik. Projektowała peruki do oper „Eugeniusz Oniegin”, „Madame Butterfly”, „Król Roger” i „Otello” w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Uzyskała wiele międzynarodowych wyróżnień i tytułów, takich jak Projektant roku 2002 i Osobowość roku 2002. Jej nazwisko znalazło się na liście stu najbardziej wpływowych Polek magazynu Elle. Autorka felietonów dotyczących estetyki Rzeczpospolita-Mozaika oraz bajki dla dzieci „O grzebyku co uczesał czas”.
KASIA KORUS — Artystka malarka, performerka, nieszablonowa twórczyni i koordynatorka projektu „Inspired by Szukalski”, a także Prezes i Kurator Artystyczna Fundacji Helisa. Inspirują ją słowa Leonarda da Vinci “nie cofa się, kto związał się z gwiazdami“. Artystyczne wykształcenie w kraju uzupełniła w Chelsea College of Art and Design, zajmowała się projektowaniem wnętrz, maluje z wykorzystaniem autorskiej techniki, rysuje, tworzy instalacje przestrzenne z kolorowych sznurków, tkanin-sztandarów i własnych obrazów. Współpracuje jako niezależny kurator sztuki z galeriami w kraju i za granicą, jej prace zdobią liczne wnętrza i kolekcje prywatne. Ścieranie materii, idei, kolorów oraz symbolicznego przekazu to elementy, którymi jako twórca pragnie zatrzymać odbiorcę, zachwycić, zastanowić, sprowokować, dać impuls, oderwać od przyziemności. Niestrudzona i niezastąpiona w organizacji licznych działań artystycznych.
GRZEGORZ KOZAK — Fotograf, reporter. Kocha swoją fotograficzna pasję, robienie zdjęć stało się jego sposobem na życie. Każdego dnia zatrzymuje wyjątkowe chwile w kadrze, które wyrażają magię wspaniałych momentów.
MARIO KÖTT — Artysta rzeźbiarz z Niemiec, zafascynowany twórczością Stanisława Szukalskiego.
ANNA KUCHAREK — Artystka malarka, twórczyni batików, studentka ASP w Łodzi, Lizbonie, Wrocławiu oraz Instytutu Sztuki Ludowej w Indonezji. W procesie twórczym korzysta z różnych mediów: malarstwo, sitodruk, batik. W swoich poszukiwaniach twórczych zawsze interesuję się kolorem. Styl, którym się posługuje, daleki jest od perfekcjonizmu, a jest wolnym wyrazem artystycznej ekspresji. Uczestniczka wystaw w Polsce i zagranicą. W 2020 roku stworzyła projekt Barwne Historie (stypendium MKiDN), gdzie dzieliła się swoją wiedzą o technice batiku. Obecnie żyje i tworzy na Bali.
BOGUSŁAW LUSTYK — Artysta malarz, projektant, grafik. Absolwent Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej (rzeźba). Ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki i Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom w pracowni prof. Józefa Mroszczaka. Po studiach uprawiał ilustrację i grafikę książkową. Zdobył około dwudziestu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach na plakat. Brał udział w ponad 80 indywidualnych i grupowych wystawach plakatu i malarstwa m. in. we Francji, Belgii, USA i Australii. Bogusław Lustyk mieszka i tworzy w USA, gdzie ma swoje studio, liczną publiczność, kolekcjonerów oraz poważne zamówienia artystyczne. W swojej sztuce pozostaje wierny atmosferze polskiej szkoły plakatu.
MAJA MACHAJ — Artystka malarka, graficzka, projektantka. Artystka młodego pokolenia. Miłośniczka naturalizmu. W swojej sztuce pragnie pokazać piękno w obiektach czy cechach nieoczywistych, w prostocie i prozaicznych sytuacjach. Tworzy na wielu płaszczyznach, jednak najbliższa jej sercu jest konceptowa moda. Uwielbia DIY, szycie oraz projektowanie. Poza modą jednak, malarstwo i grafika są kolejnymi uwielbianymi przez nią dziedzinami.
GRZEGORZ MICHAŁEK — Artysta rzeźbiarz, antropolog kultury. Dzieciństwo i okres dojrzewania spędził w Koniakowie, gdzie nasiąknął kulturą ludową i duchową Karpat, co jest widoczne w jego sztuce zarówno użytkowej, jak i klasycznej. Ukończył Etnologię na UŚ. Sporo podróżował m. in. do Gruzji, Indii i Nepalu. Pobierał również nauki u norweskiego artysty i designera Odd-Eirika Helmersena w zakresie patynowania drewna i innych technik malarskich związanych z drewnem. Obecnie mieszka w Wiśle, gdzie prowadzi Pracownię Rzeźby JanosikArt oraz „Ogród Sztuk”, w których powstają plenerowe rzeźby przestrzenne w kamieniu i drewnie, rzeźbione balustrady i sztuka autorska. Jego prace znajdują się zarówno w kolekcjach prywatnych, ale również w parkach, ogrodach i innych przestrzeniach w kraju i za granicą.
WIESŁAW MLAK — Artysta rzeźbiarz, uczęszczał do Liceum Plastycznego w Krakowie. W 1998 wstąpił do Związku Polskich Artystów Plastyków. 20 lat współpracował z Jerzym Bratańcem, wspólnie tworząc wystrój krakowskich wnętrz, takich jak kawiarnia Maska w Teatrze Starym, Panaceum, Szuflada, Biały Orzeł czy Ratuszowa. Brał udział w festiwalach Metawertycznych Piotra Szmitke. Współpracował z nim przy tworzeniu Konia Trojańskiego, wystawianego w BWA oraz rzeźby „Moorem głowy nie przebijesz”, znajdującej się w Katowicach. Wystawiał swoje prace w Piwnicy pod Baranami i Pałacu Sztuki w Krakowie. Zrealizował fontannę w Klasztorze Ojców Benedyktów w Kalwarii Zebrzydowskiej, miejscu wpisanym na listę UNESCO.
MARTHA MULAWA — Artystka rzeźbiarka, pomysłodawczyni i koordynatorka główna projektu „Inspired by Szukalski”, a także Wiceprezes i Dyrektor Artystyczna Fundacji Helisa. Krakowska artystka, wyrosła z puławskich korzeni, zakochana w Tatrach. Ostatnio tworzy głównie rzeźby i instalacje, wcześniej autorka batików: dzieł sztuki ożywianych światłem. Absolwentka ASP w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych. Stypendystka w Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze oraz l’École des beaux-arts de Toulouse. Inspiruje się zwykle głęboko i wielopoziomowo odczuwaną naturą, co można dostrzec w większości rzeźb, obrazów i realizacji projektowych. Laureatka wielu konkursów wzorniczych. W projektach artystycznych łączy rzeźbę, instalacje, batik bądź obraz z muzyką, mappingiem, światłem i tańcem. Dzieła Marthy Mulawy są także szeroko doceniane i wykorzystywane w sztuce użytkowej. Swoje prace prezentowała na ponad 60 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Fascynacja Szukalskim jest dla Marthy ogromnym źródłem artystycznych inspiracji, którymi chętnie dzieli się z odbiorcami, angażując z wyjątkową łatwością kolejnych uczestników i współtwórców Projektu do wspólnej kreatywności.
ALEKSANDRA OZIMEK — Projektantka, stylistka, jedna z najbarwniejszych postaci łódzkiego offu, choć terenem jej działania jest cała Polska i kilka krajów ościennych (głównie jednak Berlin). Zajmuje się głównie projektowaniem odzieży i kostiumów scenicznych, unikatowych wzorów na tkaniny, stylizacją. Współpracuje z artystami takimi jak Ramona Rey i Igor Czerniawski, Karolina Czarnecka, Komendarek, Sorry Boys, Jaga Hupało, Waldek Szymkowiak.
GABA PORABIK — Artystka, projektantka mody, stylistka. Miłośniczka natury, pasjonatka mody i sztuki użytkowej. Pracowała jako wykładowca w Policealnej Szkole Charakteryzacji i Makijażu FAM w Krakowie. Kochająca kolory i nie bojąca się odważnych rozwiązań zarówno w stylizacjach, jak i przestrzeni, która ją otacza. W projektach, które wychodzą spod jej ręki, czuć swobodę i odwagę, z równoczesną spójnością całości. Projektantka i scenografka, autorka stylizacji do reklam i programów telewizyjnych, twórca własnej marki torebek. Niebanalne podejście do sztuki sprawia, że jest prekursorką różnych rozwiązań artystycznych i użytkowych, dzięki czemu jej projekty cieszą się ogromnym powodzeniem wśród szerokiej gamy odbiorców.
KATARZYNA SOBOCKA — Artystka, projektantka biżuterii, od ponad 20 lat mieszka w malowniczej dolnośląskiej wsi, gdzie najbardziej rozbudziła w sobie potrzebę tworzenia. Z wykształcenia fotografka, z zamiłowania projektantka i twórczymi biżuterii, głównie z miedzi, mosiądzu, srebra, w połączeniu z minerałami, drewnem, naturalnymi sznurkami. Sięga do pierwotnych form, w symbolach odzwierciedlanych w biżuterii od wieków dostrzegając bogactwo w różnorodności i nieograniczone źródło inspiracji. Miłośniczka drzew, naturalnych ogrodów od kilku lat z mężem uprawia permakulturowy ogród warzywny i ziołowy. Odnajduje się również w tańcu i malarstwie intuicyjnym.
PIOTR SOBOCKI — Twórca multimedialny, od fotografii po prace w metalu. Poprzez obraz obserwuje człowieka i jego otoczenie, starając się poznać i zrozumieć emocje, ale właściwie generując pytania. Poprzez metal, drewno, szkło odpowiada na ludzką potrzebę obcowania z przedmiotami funkcjonalnymi, nie pozbawionymi znośnej estetyki. Ukończył wydział multimedialny poznańskiej ASP, dyplom pod opieką prof. Grzegorza Przyborka. Obecnie mieszka i tworzy we wsi Stachów, malowniczo położonej w paśmie Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich, gdzie wraz z żoną organizuje warsztaty twórcze dla młodzieży i dorosłych, współpracując z fundacjami wspierającymi lokalną sztukę. Można ich znaleźć również jako twórców marki Kazani. Prawie wszystkie przejawy własnej twórczości wykonuje na indywidualne zamówienie, jego prace ukrywają się w prywatnych domach, dla siebie pozostawia tylko fotograficzną dokumentację. Cieszy go również przydomowa natura, praca w ogrodzie i zwierzęta, zarówno domownicy, jak i sąsiedzi skryci na łące i w koronach stuletnich drzew, jest w nich niezmiennie zakochany.
TOMASZ STOKOWSKI — Dokumentalista, fotograf, tłumacz. Czasem fotograf, a czasem pisarz, w zależności od nastroju, rzeźbi też figurki z drewna. W przeszłości parał się dziennikarstwem radiowym, prowadząc przez kilka lat autorskie audycje muzyczne w legendarnym Radiu Bez Kitu, oraz współpracując jako scenarzysta słuchowisk z Radiem Kraków. Wieloletni uczestnik, laureat oraz juror Festiwalu Fama oraz fotograf Festiwalu Dwa Brzegi w latach 2009-2012.
ARTUR SZOŁDRA — Artysta rzeźbiarz. Swoje rzemiosło i kunszt doskonali od ponad 15 lat. Umiejętności rozwijał w pracowni rzeźby regionalnego twórcy Zbigniewa Hławiczki. Artur Szołdra wykonuje głównie rzeźby pełne, monumentalne oraz głębokie płaskorzeźby. Zajmuje się też rzeźbą użytkową (unikatowe autorskie meble), samodzielnie projektuje wyposażenie wnętrz (np. lokali) oraz montuje rzeźbione elementy, trafnie aranżując je w przestrzeni pomieszczeń. Znakiem rozpoznawczym artysty są rzeźby o wysublimowanej tematyce, związanej z postaciami „fantasy”. Jego prace są ekspresyjne, często magiczne, o specyficznym klimacie. Unikatowe dzieła wykonane są przede wszystkim w drewnie, często łączone z inną materią, jak miedź, stal czy kamień.
ŁUKASZ SZOSTKIEWICZ — Artysta malarz, grafik, Absolwent Malarstwa na Wydziale Wychowania Artystycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Uzyskał dyplom licencjacki z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Mariana Jarzemskiego. Ukończył studia II st. i obronił dyplom magisterski z malarstwa sztalugowego oraz z malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni prof. Jarosława Kweclicha. Finalista 23. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Promocje 2013 (Galeria Sztuki w Legnicy), finalista 9. i 11. Triennale Małych Form Malarskich (Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu), finalista konkursu Ogrody 2013 (BWA, Zamek Książ w Wałbrzychu), finalista konkursu Silver Warhol (Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie). Związany z muzealnictwem, kurator wystaw w Muzeum Historii Katowic, m.in. „Mroki podświadomości. Beksiński”, „Dwurnik. Totalnie”. Obecnie adiunkt odpowiedzialny za grafikę artystyczną w Dziale Sztuki Muzeum Śląskiego w Katowicach.
JAN TUTAJ — Artysta rzeźbiarz, dziekan na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP. Absolwent Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Odbył staż studyjny na Akademie der Bildende Künste w Norymberdze. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Sękowskiego. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1993), otrzymał także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa (1999). Pracownik naukowo-dydaktyczny macierzystego wydziału. Prowadzi obecnie I Pracownię Rzeźby dla studentów II-V roku na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP. Zajmuje się rzeźbą i obiektem, medalierstwem, rysunkiem oraz fotografią. Prace prezentował na czternastu wystawach indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach i pokazach w kraju i za granicą, Brał udział w ogólnopolskich konkursach rzeźbiarskich, m.in. w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Radomiu, Poznaniu, Warszawie, Przemyślu, Zamościu, w których został laureatem wielu nagród i wyróżnień. Zrealizował m.in. pomnik Jana Matejki w Krakowie, pomnik Filipa de Girard’a w Żyrardowie, pomnik „Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym za Polskę” w Sanoku i ,,Pomnik Sybiraków” w Augustowie (zespół). Uczestniczył w kilku międzynarodowych plenerach i sympozjach rzeźbiarskich w Austrii, w Szwajcarii, Niemczech i Turcji, był też kuratorem ponad 80 wystaw.
MATHIAS VOGEL — Artysta ilustrator, twórca street art. Przygodę z malarstwem zawdzięcza sztuce graffiti, jego sztuka to przykład odważnych eksperymentów, stylów, mieszanka barw i materiałów. Jest inicjatorem projektu ,,Sztuka Po(d)rzucona”, którą realizuje na terenie Wrocławia. Całość to ręczna praca, która powstaje pod wpływem impulsów, emocji, doznań, towarzyszących mu w codzienności. Traktuje miasto Wrocław jak wielką galerię, w której wystawia swoje prace na kontakt z jego mieszkańcami. Stworzył atrakcję turystyczną dla miasta Bardo, połączenie przeszłości z teraźniejszością. Bliskie mu jest malarstwo abstrakcyjne. Stworzył unikalny styl, który nawiązuje do Nowoczesnego Assemblage, do swoich prac dokleja materiały, które przekraczają granice płótna, nadając efekt trójwymiaru.
SYLWIA WENSKA — Artystka malarka, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, projektowaniem i wykonywaniem kostiumów scenicznych oraz elementów scenografii, ostatnio skupia się głównie na rysunku i malarstwie. Wykonuje duże rysunki kredkami oraz obrazy akrylowe: alegoryczne portrety, wizerunki zwierząt: ptaków, owadów, ryb. Prace posiadają intensywną kolorystykę i duży format. Ze względu na spory obszar inspiracji artystycznych swoje prace umieszcza w odrębnych cyklach malarskich, a ich treści ubrane są w mocny kolor i rysunek, czasem lewitujący w kierunku komiksu, pop-artu czy mangi. Cykle malarskie: Dziewczyna o niebieskich włosach, Entomofobia, Aquarium, Balans, Portrety Niebieskie, Dollsy, Ikonostas, Szare ogrody, Polityka.
PIOTR WOJCIECHOWSKI — Artysta, tatuażysta, wydawca, kolekcjoner i animator kulturalny, z wykształcenia nauczyciel plastyki. Interesuje go rysunek i grafika tradycyjna. Jego największym osiągnięciem życiowym jest 5-sekundowy udział w filmie Leonarda Di Caprio i artykuł w „Gościu Niedzielnym”. Tatuuje od połowy lat 90., w D3XS Tattoo Orchestra od zawsze. Założyciel Muzeum Tatuażu w Gliwicach, od lat zafascynowany twórczością Stanisława Szukalskiego i szukalszczyków.
POLSKI TEATR TAŃCA — Zespół artystów tancerzy, istnieje od 1973 roku, jest profesjonalnym autonomicznym zespołem, którego oblicze przeszło ewolucję od spektakli ukształtowanych formą teatru baletowego do współczesnego teatru tańca. Charakteryzuje się przekraczaniem granic rodzajowych, technicznych i stylistycznych, wyzwalaniem z przypisanych tradycją środków wyrazu, skłanianiem ku interdyscyplinarności, poszukiwaniem nowych przestrzeni teatralnych i opartym na kreatywnej improwizacji w procesie tworzenia.
Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.
ZNAJDŹ NAS