AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Sobota na BNP Paribas Dwa Brzegi

© Moje wspaniałe życie, reż. Łukasz Grzegorzek

Dziś gala zamknięcia 16. BNP Paribas Dwa Brzegi, polska premiera filmu „The Eight Mountains” oraz wręczenie nagród w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Poza tym spotkania z twórcami „Toni” i „Lombardu” oraz koncert Katarzyny Miller.

Sobotni poranek rozpoczynamy od zwycięzcy Millenium Docs Against Gravity, „Lombardu” (Kino Lubelskie, godz. 10:00). Po nim spotkanie z reżyserem Łukaszem Kowalskim (Sala Bursztynowa, godz. 11:30). Później „Tonia” (Kino Lubelskie, godz. 12:00) i rozmowa z reżyserem Marcinem Bortkiewiczem (Sala Bursztynowa, godz. 13:45). O godz. 14:00 przeniesiemy się do świata księżnej Diany w pokazywanym premierowo na naszym Festiwalu dokumencie „Diana. The Princess” (Kino Lubelskie, godz. 14:00).

Wieczorem będziemy mogli podziwiać Agatę Buzek na ekranie w filmie „Moje wspaniałe życie” (Kino na Zamku, godz. 21:00). O godz. 17:00 w Kinie Lubelskim zaczynamy galę zamknięcia 16. BNP Paribas Dwa Brzegi, a po niej polska premiera pokazywanego w Cannes filmu „The Eight Mountains” Felixa van Groeningena i Charlotte Vandermeersch. Na wieczór przygotowaliśmy również polską premierę – seans „Pięknego poranka” z Léą Seydoux w roli głównej (Kino Lubelskie, godz. 21:00). W Kinie Perła na Małym Rynku pokaz „Aline. Głos miłości” (godz. 21:00).

Wieczorem idziemy w tango z Katarzyną Miller, psycholożką, psychoterapeutką i autorką płyty „Choćby tylko na chwilę”. To muzyczne spotkanie z jej piosenkami oraz twórczością poetycką (Sala Bursztynowa, godz. 19:30). Dziś również wernisaż wystawy, która jest finałem projektu „Moim zdaniem — wystawa biżuterii z komunikatem”, wykorzystującego formę złotniczą w niewerbalnej komunikacji z odbiorcą (Muzeum Nadwiślańskie, Muzeum Sztuki Złotniczej — ul. Rynek 19, Kazimierz Dolny, godz. 16:00).

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze polecamy i relacjonujemy w festiwalowym magazynie „GŁOS DWUBRZEŻA”, który ukazuje się codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW