AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Weź udział w warsztatach fotograficznych

Foto © Maciej Holy

BNP Paribas Dwa Brzegi to święto filmu, ale także okazja, by w malowniczej scenerii Kazimierza Dolnego rozwijać swoje pasje. Zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych. W tym roku Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki przygotował dwa cykle.

Warsztaty adresowane są do osób interesujących się fotografią, które chcą pogłębiać i doskonalić teorię i praktykę fotograficzną. Jak zapewnia prowadzący, udział w warsztatach będzie doskonałą okazją do przeżycia wielu fotograficznych odkryć oraz zaskoczeń. W programie: wykłady, plenery tematyczne, konsultacje indywidualne, biblioteka fotograficzna, dyskusje, analiza zdjęć (każdy uczestnik powinien posiadać 10 zdjęć z dotychczasowego dorobku w formie elektronicznej, zostaną one wnikliwie omówione).

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, rok urodzenia, nr telefonu należy przesyłać na adres kokpit@kokpit.com.pl, wpisując w tytule: warsztaty fotografii. Informacja i rezerwacja: Maks Skrzeczkowski – 503 027 536.

WARSZTATY FOTOGRAFII — MACIEJ HOLY
[30 lipca, 31 lipca, 10:00-20:00, cena: 300 zł]
• Maciej Holy — Zwycięzca konkursów StreetFoto San Francisco, Brussels Street Photography, finalista Leica Street Photo. Fotograf, wielbiciel podroży dalekich i bliskich. Uwielbia odkrywać z aparatem nowe miejsca, ale najbardziej ceni fotografie powstałe „na własnym podwórku”. Jest nienasyconym łowcą ulotności. Odkrywa przed nami tajemniczy świat codzienności. Nienachalnie zmusza do refleksji. W fotograficznych poszukiwaniach towarzyszą mu surrealizm i ironia.

WARSZTATY FOTOGRAFII — DANIEL MRÓZ, MAKS SKRZECZKOWSKI
[6 sierpnia, 7 sierpnia, 10:00-20:00, cena: 300 zł]
• Daniel Mróz — Fotograf, animator, muzyk. Nauczyciel i wykładowca fotografii. Współpracownik Polskiej Agencji Fotografów Forum. Finalista Grand Press Photo 2015 w kategorii życie codzienne. Inicjator maratonów fotograficznych i innych wydarzeń. Specjalizuje się w fotografii analogowej, dzięki której realizuje większość swoich projektów.
• Maks Skrzeczkowski — Fotograf, podróżnik, wykładowca fotografii, juror konkursów fotograficznych. Fotoreporter magazynu „Lajf”, wieloletni koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna. Wyróżniany i nagradzany w konkursach fotograficznych oraz za działania w dziedzinie kultury. Z niesłabnącą pasją eksploruje ulotną codzienność życia w Kazimierzu Dolnym, trzykrotnie był na wschodzie Ukrainy na terenie objętym działaniami wojennymi. Postać nietuzinkowa, fotograf ekstremalny i kreatywny. Zaskakuje, podejmując szalone i trudne wyzwania.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW