AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Czwartek na BNP Paribas Dwa Brzegi

© Najgorszy człowiek na świecie, reż. Joachim Trier

Szósty dzień 16. BNP Paribas Dwa Brzegi zapowiada się gorąco. Dziś spotkania z twórcami filmów „Sonata” i „Słonia” oraz 20-lecie Szkoły Wajdy.

Czwartek zaczynamy od pokazu „Pożegnania jesieni” Mariusza Trelińskiego z rolą Jana Peszka (Kino Lubelskie, godz. 10:00). Aktor udzielił wczoraj Lekcji kina, dziś również przywita widzów przed projekcją filmu. W Sali Bursztynowej (godz. 11:00) spotkanie z Bartoszem Blaschke i Michałem Sikorskim po wczorajszym seansie „Sonaty”. Popołudnie spędzimy z bohaterami „Słonia” Kamila Krawczyckiego (Kino Lubelskie, godz. 15:30). Reżyser, aktor Jan Hrynkiewicz i aktorka Ewa Skibińska będą obecni podczas rozmowy w Sali Bursztynowej o godz. 17:15. Później polecamy seans nagrodzonego w Cannes „Boy from Heaven” (Kino Lubelskie, godz. 17:30) oraz dokumentu „Ennio” (Kino Lubelskie, godz. 20:30).

Na seansach pod gwiazdami, czyli w Kinie na Zamku pokaz nominowanego do Oscara „Najgorszego człowieka na świecie” (godz. 21:00) oraz w Kinie Perła na Małym Rynku laureat LUX AUDIENCE AWARD „Aida” (godz. 21:00). Pokaz organizowany we współpracy z Parlamentem Europejskim.

W ramach 20-lecia Szkoły Wajdy pokażemy dwa filmy: „Bukolikę” Karola Pałki i „Symfonię Fabryki Ursus” Jaśminy Wójcik (Kino Lubelskie, godz. 12:30), a tuż po nich o godz. 15:00 spotkanie z twórcami. Koniecznie wybierzcie się też na dyskusję wokół książki Wojciecha Marczewskiego „Świat przyspiesza, ja zwalniam” z udziałem reżysera, Damiana Jankowskiego i Grażyny Torbickiej (Dzwonnica Kultury, ul. Zamkowa 2, 18:30).

Dla spragnionych obcowania z malarstwem polecamy 13. Kanał Sztuki – plenerową wystawę członków Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i gości (godz. 14:00-20:00, Grodarz, ul. Nadrzeczna, na wysokości Małego Rynku).

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze polecamy i relacjonujemy w festiwalowym magazynie „GŁOS DWUBRZEŻA”, który ukazuje się codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW