AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Jak pięknieje Kazimierz podczas festiwalu? — rozmowa z Maksem Skrzeczkowskim

Maks Skrzeczkowski — Foto © Tomasz Młynarczyk

Z Maksem Skrzeczkowskim — dyrektorem Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki — rozmawiamy o wydarzeniach przygotowanych na 16. BNP Paribas Dwa Brzegi.

Dlaczego i w tym roku zdecydowaliście się na współpracę z Festiwalem?

Być współtwórcą tego wspaniałego wydarzenia jest wielkim zaszczytem i przyjemnością. W trakcie Festiwalu pracujemy na pełnych obrotach z maksymalnym zaangażowaniem, dla KOKPiT-u to najbardziej pracowity tydzień w roku. Chcemy mieć wkład w budowanie renomy zarówno pięknego Kazimierza, jak i samego Festiwalu.

Co przygotowaliście w ramach Festiwalu?

Codziennie organizujemy spotkania w ośrodku kultury z wybitnymi intelektualistami m.in. z doktorem Aleksandrem Błońskim, profesorem Konradem Kucza-Kuczyńskim, doktorem Andrzejem Pawłowskim, profesorem Dobrosławem Bagińskim czy Jerzym Żurawskim. Ponadto organizujemy wiele wystaw (w ośrodku kultury, ale też na Zamku i Małym Rynku) oraz warsztaty fotograficzne, spotkania z wybitnymi fotografami, Tomkiem Sikorą i Chrisem Niedenthalem. W całym Kazimierzu będą trwały wydarzenia związane z akcją zainspirowaną rzeźbiarzem Stanisławem Szukalskim, np. tatuator natchniony jego twórczością będzie tatuował na żywo.

Czyli jak zawsze Festiwal może na was liczyć?

Oczywiście, wszystkie ręce na pokład! Pomagamy jak możemy, również udostępniając sprzęt np. do projekcji filmowych w Kinie Perła na Małym Rynku. Czujemy się częścią zespołu BNP Paribas Dwa Brzegi.

Rozmawiała Magdalena Suchocka, „Głos Dwubrzeża”« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW