AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Niedziela na BNP Paribas Dwa Brzegi

© Serce dębu, Le chêne, reż. Laurent Charbonnier, Michel Seydoux

Spotkanie z Adamem Woronowiczem i Anną Kazejak, wernisaże, koncert oraz panel o serialach z udziałem Macieja Stuhra, Marty Malikowskiej i Krystiana Pesty. Zaczynamy drugi dzień 16. BNP Paribas Dwa Brzegi.

Po wczorajszym uroczystym otwarciu zapraszamy na niedzielę pełną filmowych wrażeń i inspirujących spotkań. Punktualnie o 12:30 ruszy panel Playera „Oblicza zła w serialach, czyli dlaczego kochamy czarne charaktery?” (Sala Bursztynowa) z udziałem aktorów Marty Malikowskiej, Krystiana Pesty, Macieja Stuhra i producentki Doroty Chamczyk. O godz. 15:00 spotkanie z aktorem Adamem Woronowiczem, a o 18:15 z reżyserką Anną Kazejak i aktorem Maciejem Stuhrem po „Fucking Bornholm” (pokaz filmu o godz. 16:15 w Kinie Lubelskim).

Na dobry filmowy początek dnia polecamy „Serce dębu” w reżyserii Laurenta Charbonniera i Michela Seydouxa z sekcji Ekoświadomość (godz. 10:00, Kino Lubelskie), następnie „Rzymska aureola”, która otwiera retrospektywę reżyserską Gianfranco Rosiego (godz. 14:00, Kino Lubelskie), później powtórka filmu otwarcia „Corsage” (godz. 18:30, Kino Lubelskie) i na koniec dnia opowieść o światowej sławy kompozytorze Ennio Morricone w filmie „Ennio” Giuseppe Tornatore (godz. 21:00, Kino Lubelskie).

Z kolei wieczorem aktorka Julia Wyszyńska wystawi swój monodram teatralny „Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone” (godz. 21:00, Kino na Zamku), a w Kinie Perła na Małym Rynku projekcja filmu „Małe szczęścia” Daniela Cohena (godz. 21:00, Mały Rynek).

Po drodze do Miasteczka Festiwalowego polecamy odwiedzić Mały Festiwal Sztuki na ul. Lubelskiej, czyli wernisaże w kilkunastu galeriach między 12:00 a 18:00. Wydarzenie zakończy koncert Street Whispers. Warto też wybrać się na rozmowę Grażyny Torbickiej z producentką Anną Dobrowolską i reżyserem Irkiem Dobrowolskim, twórcami filmu „Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego” (Spichlerz — ul. Krakowska 61, godz. 16:50. Start filmu o 18:00).

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW