AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Poniedziałek na BNP Paribas Dwa Brzegi

© Wszystkie nasze strachy, reż. Łukasz Gutt, Łukasz Ronduda, fot. Jarosław Sosiński

Jeśli zastanawiacie się, jak i gdzie spędzić festiwalowy poniedziałek, polecamy oprócz filmów, spotkania z artystami m.in. Julią Wyszyńską oraz twórcami „Silent love” i „Na zawsze Melomani”.

Dzień zaczynamy od projekcji „Pismaka” Wojciecha Jerzego Hasa (Kino Lubelskie, godz. 10:00) z rolą Jana Peszka, bohatera tegorocznej sekcji „I Bóg stworzył aktora”. Później trzeci blok filmów z Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych (Kino Lubelskie, godz. 12:30). Warto wybrać się też na „Notturno” w reżyserii Gianfranco Rosiego, film głównej postaci tegorocznej retrospektywy reżyserskiej (Kino Lubelskie, godz. 14:30). Wieczorem pokaz „Niewiernej” Claire Denis (Kino Lubelskie, godz. 20:00).

Poniedziałek obfituje w spotkania z twórcami, którzy przyjechali do Kazimierza Dolnego. O godz. 11:00 w Sali Bursztynowej o monodramie „Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nie przeprowadzone” opowie aktorka Julia Wyszyńska. Po „Silent love” (Kino Lubelskie, start filmu godz. 16:30) rozmowa z reżyserem Markiem Kozakiewiczem (Sala Bursztynowa, godz. 17:45), a po „Na zawsze Melomani” (Kino Lubelskie, start filmu 18:00) z reżyserem Rafałem Mierzejewskim, scenarzystą Igorem Mertynem i autorem muzyki Marcinem Bzykiem (Sala Bursztynowa, godz. 19:30).

W ramach kina plenerowego zaprezentujemy dwa filmy nagrodzone Złotymi Lwami w Gdyni: „Wszystkie nasze strachy” (Kino na Zamku, godz. 21:00) oraz „Obywatel Jones” (Kino Perła na Małym Rynku, godz. 21:00).

Wiele wydarzeń dzieje się w przestrzeni miasta. W Dzwonnicy Kultury (godz. 15:00, wstęp wolny) spotkanie połączone z pokazem filmu „Pies istota społeczna” o Fundacji Duch Leona, z udziałem Sylwii Najsztub, Violetty Rotter-Kozery i Grażyny Torbickiej. Wieczorem polecamy koncert Miss God (godz. 20:00, Winnica Kazimierskie Wzgórza, ul. Wylągi 35, Kazimierz Dolny, wstęp wolny). Artystka zaprezentuje autorskie utwory skomponowane w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”, nawiązujące do motywów prasłowiańskich i mitologicznych.

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze polecamy i relacjonujemy w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który ukazuje się codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.



« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW