AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ruszył nabór filmów na BNP Paribas Dwa Brzegi Festiwal Filmu i Sztuki

Integralną częścią BNP Paribas Dwa Brzegi Festiwalu Filmu i Sztuki jest MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH. Serdecznie zachęcamy wszystkich twórców i twórczynie do zgłaszania swoich produkcji. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 29 maja 2022 r.

Do konkursu zakwalifikowane zostaną filmy trwające maksymalnie 35 minut, wyprodukowane w 2021 lub 2022 roku. Starsze zostaną dopuszczone, o ile ich pokaz na Festiwalu będzie pierwszą prezentacją w Polsce. Zgłaszać można fabuły, dokumenty, animacje oraz filmy eksperymentalne.

Nabór filmów do wszystkich festiwalowych sekcji odbywa się poprzez platformę FilmFreeway. Wystarczy założyć swojemu filmowi konto, załadować kopię podglądową i zgłosić go na Festiwal.

ZGŁOŚ FILM: www.filmfreeway.com/festival/tworiversides

Opłata za zgłoszenie filmu do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych wynosi 5 USD.

W tym roku znieśliśmy opłaty za zgłoszenia filmów ukraińskich. W celu uzyskania kodu pozwalającego na bezpłatne zgłoszenie filmu prosimy o kontakt: maciek.jaszczynski@dwabrzegi.pl.

Filmy zakwalifikowane do konkursu oceniane są przez profesjonalne Jury powołane przez Dyrektor Artystyczną Festiwalu. Jury ma do dyspozycji nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.

Poprzez platformę FilmFreeway można także zgłaszać filmy pełnometrażowe (dłuższe niż 60 minut) — do programu głównego, a także filmy do sekcji Na krótką metę (trwające 35–60 minut).

Szczegółowe kryteria zgłaszania filmów znajdują się w REGULAMINIE NABORU FILMÓW. Prosimy o dokładne zapoznanie się z tym dokumentem. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Działem Programowym: entry@dwabrzegi.pl.

BNP Paribas Dwa Brzegi Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW