AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Środa na BNP Paribas Dwa Brzegi

© Wielka wolność, Große Freiheit, reż. Sebastian Meise, fot. FreibeuterFilm & Rohfilm

Jan Peszek przyjechał wczoraj do Kazimierza Dolnego, a już dziś udzieli Lekcji Kina. W programie też spotkania z twórcami „Simony”, „Chrzcin” i „Bo we mnie jest seks” oraz Filmoterapia z Sensem.

Jan Peszek to nie tylko bohater tegorocznej retrospektywy „I Bóg stworzył aktora”, ale także jeden z głównych gości 16. BNP Paribas Dwa Brzegi. Dziś w ramach pokazów filmowych „Ubu król” z wybitną rolą Peszka (Kino Perła na Małym Rynku, godz.21:00). Wcześniej, o godz. 12:30 Lekcja kina z udziałem aktora (Sala Bursztynowa).

Środa stoi pod znakiem rozmów z twórcami filmów. Zaczynamy od „Simony” (Kino Lubelskie, godz. 10:00). Spotkanie z reżyserką Natalią Koryncką-Gruz o godz. 11:30 w Sali Bursztynowej. Następnie w Kinie Lubelskim „Chrzciny” o godz. 14:00. Po seansie szansa na dyskusję z reżyserem Jakubem Skoczeniem, a o godz. 16:00 w Kinie Lubelskim seans „Bo we mnie jest seks” i wyjątkowy gość Maria Dębska (Sala Bursztynowa, godz. 18:00).

Wieczorem zachęcamy do obejrzenia „Niebieskiej linii” (Kino Lubelskie, godz. 18:15), a po nim filmu nominowanego do LUX AUDIENCE AWARD „Wielka wolność” (Kino Lubelskie, godz. 20:30). Na pokaz zapraszamy wspólnie z Parlamentem Europejskim. W plenerowym Kinie na Zamku pokaz „Sonaty” (godz. 21:00), a w czwartek spotkanie z reżyserem Bartoszem Blaschke i aktorem Michałem Sikorskim (Sala Bursztynowa, godz. 11:00).

Przypominamy o dyskusji Filmoteparia z Sensem „Być księżniczką… Sissi i Lady D.” z udziałem Katarzyny Miller, Martyny Harland, Joanny Olekszyk i Grażyny Torbickiej (Sala Bursztynowa, godz. 14:30). Warto też wziąć udział w degustacji Atelier Konesera — sztuka wina i sera (3, 4, 5 sierpnia w Winnicy Kazimierskie Wzgórza).

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze polecamy i relacjonujemy w festiwalowym magazynie „GŁOS DWUBRZEŻA”, który ukazuje się codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW