AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

BNP Paribas Dwa Brzegi — Goście Festiwalu, lokalizacje i sprzedaż biletów

BNP Paribas Dwa Brzegi — Foto © Krzysztof Wójcik

Jak informowaliśmy wcześniej (newsletter 04.07.2022), w tym roku zmienia się lokalizacja Miasteczka Festiwalowego. Przenosimy się na ul. Szkolną 1, gdzie będą się odbywać pokazy filmów w sekcji „Świat pod namiotem”, czyli najnowszych produkcji, które są odzwierciedleniem tematów ważnych dla twórców z Polski i ze świata. Jak zawsze mamy nadzieję na gorące dyskusje i rozmowy z naszymi gośćmi.

Przyjazd do Kazimierza Dolnego zapowiedzieli między innymi: Maria Dębska (nagroda na FPFF w Gdyni za najlepszą rolę kobiecą w filmie „Bo we mnie jest seks”), Agata Buzek (nagroda Polskiej Akademii Filmowej Orzeł dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w filmie „Moje wspaniałe życie”), Maciej Stuhr (tym razem jako reżyser filmu „Marta Grall” i pedagog Akademii Teatralnej w Warszawie), Adam Woronowicz (wielokrotnie nagradzany, a na BNP Paribas Dwa Brzegi zobaczymy go w dwóch filmach: „Zupa nic” i „Moje wspaniałe życie”), Julia Wyszyńska (aktorka i reżyserka monodramu „Fizyka kwantowa”)

Naszymi gośćmi będą także: Jan Peszek — bohater sekcji „I Bóg stworzył aktora” (zobaczymy go nie tylko na ekranie, ale także na scenie, w monodramie „Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego”), Wojciech Marczewski — spotkanie z okazji 20-lecia Szkoły Wajdy, Aleksandra Terpińska (laureatka Złotych Lwów za najlepszy debiut, za film „Inni ludzie”), Anna Kazejak (uhonorowana nagrodą Europa Label Cinemas za film „Fucking Bornholm”), Marcin Bortkiewicz (twórca filmu „Tonia”), Lidia Duda (uznana dokumentalistka, autorka filmu „Pisklaki”, za który na ostatnim Millenium Docs Against Gravity otrzymała aż trzy nagrody), Bartosz Blaschke (reżyser filmu „Sonata”, zdobywca nagrody publiczności na FPFF w Gdyni) i grający w tym filmie Michał Sikorski (zdobywca Złotych Lwów za najlepszy debiut aktorski).

Podczas Festiwalu zaplanowaliśmy także cykl spotkań z twórcami produkcji prezentowanych w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych.

To nie wszyscy nasi znakomici goście. Kto jeszcze przyjął zaproszenie na spotkanie z Wami? O tym w kolejnych newsletterach.

Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi festiwalowych lokalizacji i sprzedaży biletów.

Główne festiwalowe lokalizacje.
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1
— Kino Lubelskie — ul. Szkolna 1 [projekcje biletowane, 150 miejsc]
— Sala Bursztynowa — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów]
— Kino na Zamku [projekcje i monodramy biletowane, 350 miejsc]
— Kino Perła na Małym Rynku [projekcje niebiletowane]

Program Festiwalu
— Program filmowy i teatralny, wraz z harmonogramem spotkań z twórcami, opublikujemy 15 lipca.
— Program wystaw, koncertów, spotkań, warsztatów (czyli wydarzeń, w większości niebiletowanych, których inicjatorami są Partnerzy Festiwalu i lokalne galerie) opublikujemy 22 lipca.

Informacja o sprzedaży biletów
— Sprzedaż biletów będzie prowadzona wyłącznie drogą internetową.
— Dla osób, które będą chciały podczas Festiwalu skorzystać z naszej pomocy przy internetowym zakupie biletów, przygotujemy w biurze Festiwalu (ul. Szkolna 1) specjalne stanowiska, gdzie nasi wolontariusze służyć będą wsparciem w tym zakresie.
— Internetowa sprzedaż biletów rozpocznie się nie wcześniej niż 20 lipca.

Cennik
— Kino Lubelskie, Kino na Zamku: projekcje filmowe: 30 zł
— film otwarcia, film zamknięcia: 70 zł
— monodramy: 70 zł (Julia Wyszyńska), 80 zł (Jan Peszek)
— koncerty (Ewa Bem, Katarzyna Miller): 50 zł

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.



« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW