AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Koncert Ewy Bem w Janowcu

Ewa Bem z zespołem — Foto © Iza Grzybowska

5 sierpnia na Zamku w Janowcu wystąpi artystka, która od pięciu dekad kształtuje oblicze polskiej wokalistyki jazzowej. Koncert Ewy Bem odbywa się w ramach Jazznowiec Festiwal.

Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju i zagranicą. Należy do grona najwybitniejszych polskich wokalistek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu.

W 2021 roku artystka obchodziła 50. rocznicę pracy artystycznej. Zawsze niewątpliwym atutem programów Ewy Bem była różnorodność repertuaru, ale szczególnie w roku jubileuszowym jak i w roku bieżącym wybór utworów stanowi przekrój jej repertuaru z ostatnich 50 lat. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych wykonawców artystka wykonuje także utwory o typowo jazzowym brzmieniu. Jesienią 2021 roku ukazała się reedycja płyty „Kakadu” oraz najnowsza płyta artystki zatytułowana „Ewa Bem Live”. Podczas koncertu są wykonywane utwory pochodzące z najnowszej płyty.

Ewie Bem towarzyszyć będą muzycy, których nazwiska są rozpoznawalne szeroko poza gronem miłośników muzyki jazzowej: Andrzej Jagodziński — fortepian, Robert Majewski — trąbka, flugelhorn, Adam Cegielski — kontrabas, Czesław Bartkowski — perkusja.

Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Organizatorzy koncertu: Jazznowiec Festiwal, Agencja Artystyczna Blue Note, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu, Stowarzyszenie Pozytywni w Kulturze.

Więcej informacji o tym wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

Bilety: www.bit.ly/ebilet-ewabem

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW