AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Wtorek na BNP Paribas Dwa Brzegi

© Fuocoammare. Ogień na morzu, reż. Gianfranco Rosi

Dziś w programie 16. BNP Paribas Dwa Brzegi aż dwie Lekcje Kina. Pierwsza z aktorem i reżyserem Maciejem Stuhrem, druga z dokumentalistką Lidią Dudą. Wieczorem polska premiera filmu dokumentalnego o królowej ludzkich serc — „Diana. The princess”.

Pierwszym seansem w Kinie Lubelskim jest „Fuocoammare. Ogień na morzu” w reżyserii Gianfranco Rosiego (godz. 10:00). O 14:30 w Kinie Lubelskim pokażemy „Martę Grall”, pełnometrażowy debiut reżyserski Macieja Stuhra. Po projekcji Lekcja Kina z udziałem aktora i reżysera (Sala Bursztynowa, godz. 16:00). Następnie „Pisklaki” Lidii Dudy (film o godz. 16:15, Kino Lubelskie, Lekcja Kina o godz. 18:00 w Sali Bursztynowej). Na wieczór proponujemy „Pasażerów nocy” w reżyserii Mikhaela Hersa (Kino Lubelskie, godz. 18:15) oraz polską premierę dokumentu „Diana. The princess” Eda Perkinsa (Kino Lubelskie, godz. 21:00).

Dwa ciekawe pokazy czekają na widzów w kinie pod chmurką. Przede wszystkim „Darmozjad polski” w reżyserii Łukasza Wylężałka (Kino na Zamku, godz. 21:00). Film zapowie występujący w nim Jan Peszek, bohater tegorocznej retrospektywy „I Bóg stworzył aktora”. W Kinie Perła na Małym Rynku seans filmu nominowanego do LUX AUDIENCE AWARD — „Przeżyć” Jonasa Pohera Rasmussena. Na pokaz zapraszamy wspólnie z Parlamentem Europejskim.

Warto także w ciągu dnia zrobić spacer i odwiedzić Mięćmierz, gdzie w Galerii Klimaty i Galerii na Płocie można oglądać cykl wystaw. Przed południem (godz. 10:00) zajrzyjcie do Sali Kameralnej na spotkanie „Pies istota społeczna” z Sylwią Najsztub, prezeską Fundacji Duch Leona, a o 11:00 spotkanie z Dariuszem Dumą, ambasadorem Fundacji Legalna Kultura: „Czasy się zmieniają, przyzwoitość nie — czyli o etyce w kulturze” (Dzwonnica Kultury, ul. Zamkowa 2, Kazimierz Dolny).

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze polecamy i relacjonujemy w festiwalowym magazynie „GŁOS DWUBRZEŻA”, który ukazuje się codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW