AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Weekend otwarcia 16. BNP Paribas Dwa Brzegi

© Superbohaterowie, Supereroi, reż. Paolo Genovese

Już w sobotę 30 lipca startuje 16. Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Przedstawiamy szczególne punkty programu weekendu otwarcia.

Tegoroczną edycję festiwalu otworzy polska premiera filmu „Corsage” w reżyserii Marie Kreutzer z nagrodzoną w Cannes Vicky Krieps w roli cesarzowej Sissi. Portret kobiety walczącej o prawo do zrzucenia, w przenośni i dosłownie, gorsetu kulturowego i obyczajowego. Gala otwarcia połączona z seansem rozpocznie się w sobotę, o godz. 17:30 w Kinie Lubelskim (ul. Szkolna 1), a Grażyna Torbicka wraz z gośćmi przywita zgromadzonych na miejscu widzów.

Tego samego dnia w ramach otwarcia Kina na Zamku o godz. 20:30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym (Zamkowa 3) zaprezentujemy film „Superobohaterowie” w reżyserii Paolo Genovese, autora głośnych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. To komediodramat opowiadający o parze, która walczy o utrzymanie swojego związku. Na widzów będzie czekała miła niespodzianka.

Pierwszego dnia BNP Paribas Dwa Brzegi również pokazy „Ducha śniegów” z sekcji Ekoświadomość (godz. 15:00, Kino Lubelskie), wyróżnionego w Cannes „Baby Broker” Hirokazu Koreedy o (godz. 21:00, Kino Lubelskie) i „Zupa nic” Kingi Dębskiej ze specjalnym wstępem Adama Woronowicza (godz. 21:15, Kino Perła na Małym Rynku). W sobotę rusza również Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych (pierwszy blok o godz. 13:00, Kino Lubelskie).

Drugiego dnia nie zwalniamy tempa. W niedzielę 31 lipca zapraszamy na „Serce dębu” z sekcji Ekoświadomość (godz. 10:00, Kino Lubelskie), „Rzymską aureolę”, która otwiera retrospektywę reżyserską Gianfranco Rosiego (godz. 14:00, Kino Lubelskie), powtórkę filmu otwarcia „Corsage” (godz. 18:30, Kino Lubelskie) i opowieść o światowej sławy kompozytorze Ennio Morricone w filmie „Ennio” Giuseppe Tornatore (godz. 21:00, Kino Lubelskie).

W niedzielę na zamku aktorka Julia Wyszyńska pokaże swój monodram teatralny „Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone” (godz. 21:00, Kino na Zamku), a w Kinie Perła na Małym Rynku projekcja filmu „Małe szczęścia” Daniela Cohena (godz. 21:00, Mały Rynek). 31 lipca warto też odwiedzić Mały Festiwal Sztuki na Lubelskiej, czyli wernisaże w kilkunastu galeriach między 12:00 a 18:00. Wydarzenie zakończy koncert Street Whispers.

Nie możecie też ominąć spotkań z twórcami w Sali Bursztynowej (Szkolna 1). Zaczynamy od panelu Playera „Oblicza zła w serialach, czyli dlaczego kochamy czarne charaktery?” (godz. 12:30) z udziałem aktorów Marty Malikowskiej, Krystiana Pesty, Macieja Stuhra i producentki Doroty Chamczyk. O godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie z aktorem Adamem Woronowiczem, a o 18:15 z reżyserką Anną Kazejak i aktorem Maciejem Stuhrem po „Fucking Bornholm” (pokaz filmu o godz. 16:15 w Kinie Lubelskim).

Czekamy na Was!

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino Lubelskie — ul. Szkolna 1 [projekcje biletowane, 150 miejsc] ;
— Sala Bursztynowa — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku [projekcje i monodramy biletowane, 350 miejsc];
— Kino Perła na Małym Rynku [projekcje niebiletowane].

Program 16. BNP Paribas Dwa Brzegi
POBIERZ | www.dwabrzegi.pl/program-film-pdf
ZOBACZ | www.dwabrzegi.pl/program

BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW